Další kytičky a vyhlídka El Mirador

Tak v rychlosti posílám část zážitků ze soboty, kdy jsme navštívili orchideárium Soroa západně od Havany. Pak jsme ještě vylezli na skálu s výhledem na místním vrcholu.

Orchideárium bylo moc pěkné se spoustou barevných květů, zajímavých kytek i stromů. No, nepředstavujte si pražskou botanickou, tady je to “Cuba style”, takže trochu džungle, chodníčky, které někam vedou, ale nikdo neví kam, a většina kvetoucích orchidejí je v jedné betonové chajdě hned u vchodu, aby člověk nemusel moc daleko. Ale přesto je to celé i s okolím krásně zelená část Kuby a kousek leží dokonce nově zalesněná oblast, kde původně byly kávovníkové plantáže a teď je tu biosferická rezervace s ekozemědělstvím. Takže bio a eko dorazilo na jedno místo i sem, v jaké formě, to zjistíme na nějakém dalším výletu. Jinak rezervace tu je, ale třeba odpad se netřídí… 🙂

Po orchideáriu jsme ještě vyšplhali na El Mirador, což je vyhlídka cca 2 kilometry do strmého kopce, kde je na vrcholku nádherný výhled, a jak píše průvodce “otvírá se neuvěřitelný panoramatický výhled na vesnici Soroa a pobřežní pláně vzadu. Pod vámi budou kroužit hladoví kondoři krocanovití.” – tak to je celé pravda. 🙂 Výšlap byl v tom teple docela náročný, ale zpestřilo nám ho stádo prasat, které se prohnalo cca 5 metrů od nás lesem z kopce strmě dolů, a dvě občerstvovací stanice. No, nebyl to stánek s vychlazenou vodou, ale pán s dřevěnou deskou místo pultu, kde nabízel různé ovoce, které asi někde posbíral ze stromu. A pro nás žíznivé měl kokos se spoustou mléka a jako brčko sloužil nějaký tuhý dutý stonek. Cena – kolik kdo dá. Další sobotní kulturní program doplní Adam.

Obrazová dokumentace jako vždy.